
Zondag 25 april stond Zuidas geheel in het teken van de tweede editie van de Zuidas Run.
Sportieve sferen rondom station Zuid
Geen gehaaste zakenlieden met telefoons aan het oor onderweg naar een meeting of zakenlunch maar in sportieve outfits gestoken, afgetrainde atleten die nog snel even een banaantje eten alvorens uit de startblokken weg te schieten.
16 KM
Het podium voor de mannen van 2009 was niet aanwezig, wat volop kansen bood aan het deelnemersveld. Winnaar bij de heren was Wannes den Toonder met een tijd van 59:25. De titel van de vrouwen werd wel geprolongeerd: Anja van 't Schip won voor de tweede maal op rij met een tijd van 1:04:48.
6 KM
Tegen de tijd dat de start van de 6KM op het programma stond, was het gezellig druk op zowel het Mahlerplein als het Zuidplein. Klaas Reedijk liep de 6 kilometer in 21:54 en pakte daarmee de titel. Bij de dames werd de strijd gewonnen door Lindy Burgman. Zij liep een tijd van 23:16.
Kidsrun
Het spectaculairste evenement was toch wel de kidsrun. 95 jongens en meisjes renden om het hardst drie rondjes rondom het Mahlerplein. Net als vorig jaar waren een broer en zus de snelste in hun categorie.
Ronald McDonald Centre
Evenals in 2009 gingen alle opbrengsten naar het goede doel: het Ronald McDonald Centre. Dit jaar was er een extra loterij met als hoofdprijs een reis voor twee personen naar New York. De trekking werd gepresenteerd door Jort Kelder. Dennis Gebbink, oprichter van sportvereniging voor gehandicapte kinderen Only Friends, nam de cheque van € 25.000 in ontvangst van Anja Groenewoud (Accenture). Dit bedrag wordt nog vermeerderd met de opbrengsten van het parkeergeld en de horeca.
Zuidas Run 2011
De derde editie van de Zuidas Run vindt plaats op 24 april 2011.